Maksoft.net

Първи спортен хакатон в България

Максофт подкрепи и вторият Музикален Хакатон, който се проведе в началото на Октомври 2018 се проведе вторият Музикален Хакатон в България. 

38 регистрации, 9 проекта и много емоции съпроводиха първият в България Спортен Хакатон и конференция за спортни технологии в България.

На 10-11 март 2018 г. се проведе първото технологинчо състезание за технологии в спорта и конференция за спортни технологии. Участието на ученици, студенти и професионалисти предизвика много интересни идеи за бъдещи проекти. Състезанието се организира за пръв път в България от EduTechFlag с домакинството на Националната спортна академия „Васил Левски“, с подкрепата на Министерството на младежта и спорта и повече от 20 организации партньори и спонсори. В състезанието се включиха близо 40 участници и бяха разработени 9 проекта, на концептуално ниво, прототип и завършени решения. Сред проектите бяха „Barin sports”, “Body support”, интерактивна образователна игра “Аква-шах“, „Smart coach“, „DNA Testing“, “Платформа за видео споделя на спортни събития“, и др., като участниците бяха от 15 до 50 годишна възраст.

Проектът „Barin sports” спечели наградата в категория “Спортни Технологии”. Това е хардуерен и софтуерен продукт, който позволява да се анализират и следят в реално време различни параметри на спортисти (напр. пулс, мн.др.) от екипни спортове. „Barin sports” е разработка на професионалисти софтуерни инженери. Проектът „DNA Testing“ е концептуална идея на студент от Софийски университет за разработване на мобилно приложение за анализ на биометрични данни на човек и на основата на модел за нивата на различни индикатори за състоянието (напр. калции в костната система, височина, тегло, пол и др.) да се прави препоръка за вид подходящ спорт за спортуване. Проектът спечели наградата в категория „Екип „Предизвикай““. Победителите в категория „Спортни иноватори“ са разработчиците на проект „Body support” – ученици от ТУЕС, което е мобилно приложение за подобряване на комуникацията между треньор и спортист, чрез което може да се задават препоръки за режим на хранене, видео ресурси с правила за изпълнение на упражнения и тренировки, опция за обратна връзка, форум и много други. Най-голямата награда „СПОРТНА ВИЗИЯ“ спечелиха ученици от ТУЕС с проект „Match prediction”, които представлява прототип на софтуер за предскавзне на резултати от спортни срещи (футбол, др.) на база статистика. Продуктът се базира на технологията Machine learning и позволява да се прави прогноза с до точност от 70% на очакваните резултати. Наградата, златна купа, SMART музикална раница BBOM, книги, хостинг и още много подаръци бяха връчени от журито на състезанието.

На конферентната част от състезанието бяха представени най-добрите практики в използването на спортни тхенологии. Лекторите споделиха страхотни лекции, знание и опит. Кристина Цветанова (California, USA) се включи онлайн и представи темата “Предприемачество и технологии“, Боян Петров сподели своя опит и представи тема “Tехнологии при изкачване на най-високите върхове на планетата“, темата на Денис Димитров бе „Технологиите зад бейзбола“. Кирил Николов се включи с видео лекция на тема „Ултрамаратон и ориентиране в планината - днес е по-лесно“, Мартин Куванджиев представи „Smart health with smart wearables“, а Тома Стайков подчерта значението на “Самомотивацията за високи спортни постижения“. Повече от интересна бе лекцията на Константин Жлебинков “Джобна изометрия“. Лекцията на Илиян Лазаров предизвика висок интерес и въпроси за „Технологиите за управление и проследяване на спортни събития“. С любопитство бе посрещната и лекцията на Димитър Василев „Имат ли място технологиите при вдигането на тежести?“, а Александър Горрин запозна аудиторията с “Екосистемата на европейските стартъпи в сферата на спортните технологии“, Милена Крумова сподели „Какви са предизвикателства от ISPO Munich“ и. Какво е STEM кинестетик учебно пространство в синергия с музика?“, а Иван Учерджиев сподели своя опит и знание за „Технологиите и системите за повишаване нивото на подготовка в професионалния спорт.“

Повече информация на сайта http://sports-hackathons.org/bg , FB и страницата в Twitter https://www.facebook.com/SportsHackathonsBG/

Домакин на спортния Хакатон Национална Спортна Академия " Васил Левски".

Събитието се провежда с подкрепата на "Министерство на Младежта и Спорта", технологичното партньорство на Софтуерен Университет, и помощта на Евроком, Суперхостинг, Максофт и още над 15 компании Спонсори на Спортен Хакатон България

 


Начало /  /  /  / Първи спортен хакатон в България

Следвайте ни

Запитване

Максофт.БГ Максофт.НЕТ BrandIT